מיניפון מכשירי שמיעה

אובדן שמיעה פתאומי – טיפול והתמודדות

סביר להניח שמתישהו הפנו אתכם למכון שמיעה בילדות, אולם מה עושים כשיש חשש ללקות שמיעה ואף לאובדן שמיעה בגיל מבוגר יותר? כדאי שתדעו איך לזהות את הבעיה ולפעול בהתאם!

אובדן שמיעה פתאומי, בין אם הוא מתרחש באוזן אחת ובין אם בשתי האוזניים, יכול להיווצר ממגוון רחב של מחלות או תופעות ולכן, יכול להיות גם זמני או קבוע. בין הגורמים השכיחים ביותר ניתן למצוא דלקות, חדירה של גוף זר, הצטברות נוזלים, וגם מחלות שיכולות לגרום לתופעה, כגון: מחלת סיפיליס, מחלת ליים, זיהום ועוד. כך או כך, יש לדעת כיצד לנהוג במקרה של חשש לתופעה.

יש דבר כזה אובדן שמיעה פתאומי?

כן, בהחלט יכול להיווצר מצב כזה, אולם חשוב לציין שמדובר בבעיה שלרוב מתרחשת רק באוזן אחת ונוסף על כך, גם לא מתרחשת באופן "פתאומי" אלא כזאת שהחולה התחיל לסבול ממנה בנקודת זמן מסוימת בגלל סיבות שונות.

מתי כדאי לגשת לרופא?

באופן כללי, מומלץ לגשת לרופא עם כל חשש לבעיה כלשהי באוזן, שכן בסך הכל, מדובר באזור רגיש מאוד שיכול להיפגע גם באופן בלתי הפיך. בפרט, קיימות תחושות מסוימות שיכולות להעיד על אובדן שמיעה, כגון תחושת אטימות קבועה, טינטון (רעש "מציק" שחוזר על עצמו ללא סיבה ובאופן קבוע). נוסף על כך, גם הופעת סחרחורות בלתי מוסברות, הקאות, איבוד משקל וכד' יכולות להעיד על התפתחות בעיית שמיעה בעיה באוזן ובאיכות השמיעה.

גשו לאבחון בהקדם

חשוב מאוד להבין, כי כל פגיעה הקשורה לאוזן, למערכת השמיעה וכד' יש לאבחן מוקדם ככל הניתן במכון שמיעה, שכן לעיתים קרובות ניתן למנוע הידרדרות ומערב לכך, האבחון מטבע הדברים ישפיע מאוד על סוג הטיפול שהאדם יקבל. במקרים בהם מדובר במצב הפיך, ייתכן ובעזרת טיפול תרופתי או אימון מסוים, מצב השמיעה ישתפר. עם זאת, כאשר מדובר במצב בלתי הפיך, על האדם לקחת בחשבון שיצטרך להיעזר במכשיר שמיעה לשיפור ושמירה על איכות חייו.

עוד כמה מילים על מכשירי שמיעה

היות ואובדן שמיעה פתאומי יכול להתרחש בכל גיל, ייתכן בהחלט שאדם צעיר יוכל למצוא עצמו מתחבט בדילמה: האם להיעזר במכשיר שמיעה או לא?. במקרה כזה, נספר לאותו אדם כי אצלנו במיניפון קיים מגוון רחב מאוד של מכשירי שמיעה מותאמים אישית ומתקדמים שיוכלו בהחלט לסייע לו במצבו, להקל משמעותית על הבעיה ולשפר כאמור, את איכות חייו. המכשירים שלנו מותאמים ללקוח על ידי צוות מקצועי ומיומן המתמחה בהתאמה ממוחשבת, ומציע מגוון ענק של מכשירים, כדי להתאים לכל צורך ולכל לקוח. חשוב לזכור כי מדובר בתהליך, שכן יש ללמוד כיצד לתפעל והתרגל למכשיר השמיעה ולכן הדבר תלוי במידה רבה, בכוח הרצון של האדם וכמובן, בבחירת המכון והצוות המקצועי שיטפלו בו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn