מיניפון מכשירי שמיעה

בדיקת שמיעה פרטית מקיפה

לפני התאמת כל מכשיר שמיעה, אנחנו מתחילים בביצוע בדיקה. בדיקת שמיעה עוזרת לנו לקבל את כל הנתונים ולבדוק מה בדיוק אותו אדם שומע, באיזו רמה ומה הטיפול הדרוש עבורו. יש מספר דרגות של בדיקות שמיעה המתאימות למצבים שונים, אבל ברוב המקרים האבחון ההתחלתי נעשה בדרכים דומות.

במיניפון אנחנו מאפשרים ללקוחותינו לבצע את הבדיקה אצלנו ולאחר מכן מתאימים את המכשיר והעזרים האופטימליים – כל שהכל נעשה באותו מקום.

בדיקת שמיעה פרטית – בהתאמה אישית

בדיקות שמיעה נעשות על ידי הצוות שלנו באופן אישי ופרטי כאשר במקרים מסוימים אנחנו מגיעים בשלב הראשון עד לבית הלקוח – בעיקר כאשר מדובר באדם המתקשה בתנועה.

ישנם מספר סוגים של בדיקות שמיעה הקובעות את מצב המטופל וסוג הטיפול הדרוש לו. הסוג הראשון הן בדיקות אובייקטיביות שונות, שלא מצריכות מעורבות של המטופל אלא בוחנות את השמיעה באמצעות מכשור שאינו תלוי בתגובות אקטיביות. אלו מתאימות לא רק לקשישים שמתקשים בתנועה אלא גם לילדים שזקוקים לביצוע בדיקת שמיעה מקיפה ומתקשים לשתף פעולה עם התהליך.

סוג נוסף של בדיקת שמיעה כולל גם התייחסות להתנהגות המטופל. אלו בדיקות שנעשות לעיתים בליווי של קלינאי תקשורת או כוללות בדיקות פולשניות בהתאם למצב השמיעה. לרוב הן מגיעות אחרי בדיקת שמיעה בסיסית כאשר יש צורך באבחון נוסף.

אצלנו ב"מיניפון" אנחנו בודקים באמצעות שאלות מנחות איזו בדיקה תתאים באופן פרטני לכל לקוח ומבצעים בדיקת שמיעה פרטית אישית בהתאם.

איך מתבצעת בדיקת שמיעה מקיפה?

כאמור, ישנם סוגים שונים של בדיקות שמיעה רבות, ביניהן בדיקות הדים, טימפָנומטריה ואחרות. ברוב המקרים, אנו בודקים את מצב השמיעה באמצעות בדיקה אודיומטרית – היא הבדיקה הבסיסית והראשונית לרוב.

הבדיקה מתחלקת לשני חלקים – חלק אחד הבוחן האם בכלל קיימת בעיית שמיעה כלשהי וחלק נוסף הבוחן מהי דרגת ליקוי השמיעה. בחלק הראשון של הבדיקה המטופל מניח על אוזניו אוזניות ומקשיב לצלילים שונים. המטופל מציין בפני הבוחן מתי הוא שומע את הצלילים ומתי לא. את הבדיקה מבצעים בשתי האוזניים ואם מתגלה בעיית שמיעה כלשהי, ממשיכים לשלב הבא שלה.

בשלב השני של בדיקת שמיעה אודיומטרית, משתמשים במכשיר מיוחד המשדר צלילים שונים המועברים ישירות לאיבר השמיעה דרך עצמות הגולגולת. התהליך שבו עוברים הצלילים אל האוזן הפנימית, משקף עד כמה יש בעיה בשמיעה ומהי חומרתה.

במקרים מסוימים, יחליט הטכנאי להפנות את המטופל לבדיקות שמיעה נוספות, בהתאם לממצאים לאחר בדיקת שמיעה מקיפה ראשונה. ברוב המקרים, לאחר בדיקת שמיעה בחיפה או בכל מקום אחר בו המכונים שלנו פועלים – ניתן להתחיל בתהליך התאמת מכשיר השמיעה.

אם אתם או בני משפחתכם זקוקים להתאמת מכשיר שמיעה – צרו קשר והגיעו לביצוע בדיקת שמיעה בחיפה – במכון מקצועי, המבוסס על שנות ניסיון רבות.

צרו איתנו קשר כבר היום לאבחון הצורך בבדיקה שמיעה פרטית מקיפה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn