מיניפון מכשירי שמיעה

ליקויי שמיעה אצל ילדים

בעיות וליקויי שמיעה רבים מזוהים על ידי מערכת החינוך במהלך בדיקת שמיעה שגרתית אך ישנם ילדים רבים עם ליקויי שמיעה אשר אינם מזוהים. בעיות שמיעה אצל ילדים יכולות להוביל לפגיעה בהתפתחות, האטה ברכישת השפה, כאבי ראש וביצועים ירודים במסגרות השונות. בכדי לאבחן את ליקוי השמיעה הילד עובר סדרת מבחני שמיעה לא חודרניים על ידי קלינאי תקשורת מקצועי. במהלך הבדיקה נבחנות היכולות של האוזן לנתב אוויר ולהפוך תנודות באוויר למסרים חשמליים המגיעים למוח. טיפול בבעיות שמיעה בגיל מוקדם יכול להאט את הדרדרות הבנת השמיעה ולחסוך לילדים כאבים ובלבול רב בהמשך.

אילו ליקוי שמיעה נפוצים אצל ילדים וטף

מאחר ובגילאים אלו מערכות הגוף עדיין מתפתחות, לקות שמיעה מכל סוג יכולה להופיע בכל אחד מחלקי האוזן. בניגוד לחלק מהליקויים השמיעתיים הולכתיים, ליקויי שמיעה תחושתיים – עצביים אינם הפיכים והפתרון הטוב ביותר הוא מכשיר שמיעה המותאם לצרכים של הילד ולמצב האוזן. ליקוי הולכתי נפוץ בעיקר אצל פעוטות בין גילאי שנתיים לארבע עקב ריבוי של מחלות, צינון ומבנה האזור אשר מחבר בין האף, האוזן והלוע.

טיפול מוקדם יקטין את הפגיעה בהתפתחות

בעיקר כאשר מדובר בילדים, פגיעה באחד החושים יכולה להוביל לעצירה בהתפתחות. בגילאים הצעירים מתרחש תהליך רכישת השפה וילדים בעלי קשיי שמיעה יכולים לפגר מאחורי השאר. דחיית האבחון והטיפול בליקויי שמיעה יכולה להוביל למגוון רחב של בעיות בהתפתחות עליהן לילד יהיה קשה לפצות ככל שהשנים יעברו.

סימני אזהרה לליקויי שמיעה אצל הילד

אם מספר מגורמי הסיכון הבאים מופיעים אצלך ילדך, מומלץ לתאם אבחון של מערכת השמיעה שלו או לקבוע תור אצל רופא אף אוזן גרון.

  • חבלות ראש משמעותיות.
  • תינוק אשר לא מגיב לרעשים.
  • רכישה איטית של שפה.
  • ריבוי מחלות אוזניים.
  • חוסר יכולת של הילד להתרכז במהלך שיעורים.
  • צפייה בטלוויזיה בווליום קיצוני.

מיניפון מכשירי שמיעה

מיניפון מכשירי שמיעה מספקת ליווי מלא של מבוגרים וילדים במהלך האבחון והטיפול במגוון ליקויי שמיעה. בעזרת ניסיון של מעל לעשרים וחמש שנים, ציוד איכותי ואנשי צוות מנוסים אנו יכולים להתאים לילד שלך את מכשירי ועזרי השמיעה הנכונים ביותר אשר יעזרו לו להשתלב ולהתפתח. אנחנו מזמינים אותך ליצור קשר עם מומחי השמע שלנו – ולקבל את כל המידע הרלוונטי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn