מיניפון מכשירי שמיעה

ליקויי שמיעה בגיל ההתבגרות

למרות הסטיגמה, בעיות שמיעה הן לא בעיה הנוגעת רק לגיל השלישי. ילדים, מתבגרים ומבוגרים יכולים לסבול מליקויים במערכת השמיעה אשר, ללא טיפול, יחמירו וישפיעו עליהם לאורך כל חייהם. ההתפתחות המואצת של הגוף במהלך גיל ההתבגרות לצד פעילויות מסוימות יכולה להוביל לבעיות שמיעה אצל נערים ונערות בגיל ההתבגרות. מכשירי שמיעה פנימיים יכולים לפצות על ליקויי השמיעה של בני הנוער מבלי לחשוף אותם ללעג או ביקורת על שימוש במכשיר. האבחונים הנעשים במהלך התאמת המכשיר יוודאו כי הוא יעזור למתבגרים לחזור לשגרת חיים מלאה.

הבעייתיות בבעיות שמיעה בגיל ההתבגרות​

גיל ההתבגרות הוא גיל בו ביקורת חברתית היא אחד הכוחות המשפיעים והחשובים ביותר בחיינו. נערים ונערות רבים אינם מדווחים על בעיות שמיעה מהחשש שיאלצו להרכיב מכשירי שמיעה אשר יביכו אותם. בעיות שמיעה אצל בני נוער יכולות להוביל לכאבי ראש, בעיות קשב וריכוז, קשיים בלימודים ולפגיעה משמעותית ביכולת של המתבגרים להשלים את האתגרים של גיל ההתבגרות בצורה מוצלחת.

כיצד מאבחנים בעיות שמיעה בגיל ההתבגרות

במרבית המקרים, ילדים אשר יש להם בעיות או ליקויי שמיעה מסומנים על ידי בתי הספר במהלך בדיקות שמיעה שגרתיות. לעיתים, בעיות שמיעה נובעות מפציעה או שינוי בהתפתחות אשר קרו לאחר הבדיקות הללו והן משפיעות כיום על חיי המתבגר. תהליך האבחון נעשה על ידי קלינאי תקשורת מוסמך אשר בוחן את פעילות כל חלקי האוזן הקשורים לשמיעה. לאחר הבנה של מקור הליקוי יהיה ניתן להתאים למתבגר את מכשיר השמיעה אשר יעזור לו לשמוע כמו כולם מבלי להיראות שונה.

מיניפון מכשירי שמיעה

אנחנו מכון שמיעה וחברה הפועלת כבר למעלה מעשרים וחמש שנים ואנו מספקים מכשירי שמיעה ועזרי שמיעה למשרדים ממשלתיים, גופי ביטחון, עסקים ואנשים פרטיים כאחד. אנחנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר עוד היום, להבין את מקור בעיות השמיעה שלך ולפתור אותו בדרך שלא תכביד עלייך בשום צורה.
 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn