מכשירי שמיעה לקשישים ומבוגרים

מה אנחנו יכולים לעשות אחרי הרגע הזה שאנחנו שמים לב שאנחנו לא שומעים כמו שהיה עד היום, אנחנו שומעים חצי מהסיפור שמספרים לנו, או את תשובת ״איך היה בגן?״ שאנחנו שואלים את הנכדים והילדים. 

זוהי הרגשה נוראית של חוסר אונים, שאין מה לעשות אני לא אצליח לשמוע את מה שהצד השני מדבר איתי כמו פעם. 

למה אנחנו צריכים מכשיר שמיעה? 

לאורך החיים שלנו האיכות והיכולת לשמוע יורדת (לא לכולם), ולכן לרוב מדובר על בעיות שחווים אנשים מבוגרים וקשישים. וכמו שניתן להבין, מדובר על תהליך הזדקנות טבעי שעובר על חלקנו.

לעיתים זה יכול לקרות מפני שנחשפו לרעש חזק במהלך חייהם או תוך כדי עבודתם, לפעמים מדובר על נזקי שמיעה אשר נגררות כל החיים עד שהגוף כבר מאותת לנו שהוא רוצה לטפל בזה.

מה שכן, בעיות או קושי בשמיעה לא קשור רק למבוגרים, אלא יכול להיות גם אצל מבוגרים ״צעירים״ יותר כמו בגילאי 40-50, וכנ״ל לגבי ילדים ותינקות, רק שאצלם זה לרוב יהיה משהו מולד.

אילו מכשירי שמיעה קיימים?

סוגי המכשירים השונים שונים בין אחד לשני בפן העיצובי, טכנולוגי, פיתוחי ועוד. 
כמו בכל תעשייה, גם כאן ישנם מגוון יצרנים וחברות שונות.

מומלץ להגיע למכון השמיעה מומלץ שיוכל לעזור לכם להתאים בדיוק את מכשיר השמיעה המתאים במדויק לכם. ההתאמה מתבצעת על ידי בדיקות שמיעה, נתונים ובדיקות רפואיות ישנות ועדכניות. יחד זה, מכון טוב בודק את הנוחות של המשתמש עם המכשיר השמיעה הספציפי, מבנה האוזן של הלקוח, ועוד.

מלבד מכשירי שמיעה למבגורים, אפשר למצוא גם שלל רחב של עזרים אשר יכולים בוודאות לשדרג את שגרת היום יום של הלקוח, אם הוא קשיש, צעיר או ילד. 
כגון טלפונים מותאים לכבד שמיעה, אוזניות להעלאת הווליום ברדיו או בטלוויזיה, וכדו׳.

למה לא מומלץ לחכות לרגע האחרון?

בעיות או קושי בשמיעה היא דומה לבעיות רפואיות אחרות, מה שאומר שככל שאנחנו נתעכב יותר עם הטיפול – כך ייתכן כי יהיה קשה יותר לטפל בבעיה. 

ובנוסף, לא כדאי לחכות לגיל מבוגר כדי לטפל בבעיה, מפני שלרוב הבעיה מתחילה עוד לפני (גם מגילאים צעירים), ואפשר להקל על הקושי בשמיעה כבר באותו זמן ולא להמתין סתם זמן מיותר.

מרבית מכוני השמיעה מסייעים ללקוח בכל הגילאים, בהתאמת מכשירי השמיעה המתאימים להם ביותר. אם תסתכלו סביבכם במכוני השמיעה והדיבור השונים תוכלו לשים לב כי יש מגוון רחב מאוד של גילאים המגיעים לבדיקה, טיפול והקלה בקושי השמיעה.

תמיד ניתן לפנות לייעוץ אצל מכוני השמיעה, חלקם מציעים בדיקה חינם וחלקם בדיקה בתשלום מסובסד, וכדו׳. 

מאיפה מתחילים ומה עושים עכשיו?

  1. קובעים תור לבדיקת שמיעה איכותית באחד מן מכוני השמיעה 

  2. הם ייעזרו ויכוונו אותך לקראת ההתאמה של מכשיר השמיעה המתאים לך

  3. רוכשים את המכשיר המתאים לנו, וחוזרים סוף סוף לשמוע כמו כולם, כמו שצריך

  4. שימו לב, יש להגיע עם הפניה מהרופא המטפל שלכם

שיהיה בהצלחה

לקבלת מבצעים והנחות על בדיקות וייעוץ שמיעה ודיבור, מכשירי שמיעה, קלינאות תקשורת ממכונים ורשתות מובילות

הירשמו כאן עכשיו

סגירת תפריט