מיניפון מכשירי שמיעה

מכשיר שמיעה או שתל? בחן את עצמך מה מתאים לך

הן לשתל השבלול והן למכשירי שמיעה מתקדמים יתרונות וחסרונות שהופכים את הבחירה ביניהם לקשה. אם אתם עדיין מתלבטים בין השניים, צירפנו כאן כמה שאלות שיעזרו לכם להחליט!

שתל שבלול מהווה אפשרות מבורכת עבור אנשים הסובלים מלקות שמיעה חמורה, משום שהוא מאפשר להם להחזיר, לשקם ואף לקבל מחדש את איכות השמיעה ואתה, גם את איכות החיים. אולם, הודות להתקדמות הטכנולוגית, מן הצד השני קיימים גם לא מעט מכשירי שמיעה מצוינים שיכולים להעניק איכות חיים גבוהה, ללא צורך בניתוח או הליך פולשני אחר. אז איזה פתרון הכי מתאים לכם?

האם ליקוי השמיעה קיים בשתי האוזניים או רק באוזן אחת?

על פי משרד הבריאות הישראלי, שתל שבלול מיועד רק ללקות דו-צדדית חמורה, כלומר לקות שמיעה ברמה גבוה בשתי האוזניים. חשוב לזכור, כי תהליך השתלת שתל השבלול כולל גם ניתוח ולכן, צריך הצדקה משמעותית, בייחוד אצל ילדים, כדי להיכנס להליך כזה.

האם תרצו שיקום שמיעתי בשתי האוזניים?

שתל שבלול מושתל בד"כ רק באוזן אחת וחשוב לציין ששמיעה טובה באוזן אחת אכן מאפשרת רמת חיים גבוהה לאדם. עם זאת, יש לזכור כי בסך הכל, שמיעה רק באוזן אחת יכולה לפגוע בתפקוד האדם בתנאי רעש, שמיעת קולות לא ברורים וכד', וכמו כן, האדם עלול להתעייף יותר מן הניסיון של המוח לעבד את הנתונים מהאוזן השנייה עם הלקות. לכן, קחו זאת בחשבון כשאתם שוקלים השתלת שבלול ובנוסף, שקלו להשתיל שבלול גם באוזן השניה. לחלופין, ייתכן ותעדיפו לשלב בין מכשיר שמיעה לבין שתל.

באיזה מצב השבלול באוזן שלכם נמצא?

לאיבר השבלול באוזן הפנימית תפקיד משמעותי בכל הקשור לעיבוד הקולות שאנו שומעים. כאשר השבלול פגוע, נפגעת גם יכולת עיבוד הקולות ולכן, גם מכשירי שמיעה לא יוכלו לסייע לחלוטין בהחזרת השמיעה הטבעית לאדם. כמובן שגם שתל שבלול לא יכול להחזיר לחלוטין את השמיעה הטבעית, אולם הוא מאפשר שמיעה "עשירה" יותר, הודות ליכולתו להעביר גרייה עצבית ישירות למוח.

האם אתם מוכנים להתחייבות הכרוכה בהשתלת שבלול?

מעבר לעובדה שמדובר בהליך ניתוחי, חשוב להבין כי בבחירה בפתרון השתלת השבלול לעומת מכשיר שמיעה קיימת גם התחייבות לטווח הארוך. לעומת זאת הבחירה במכשיר שמיעה הרבה פחות מחייבת ויותר מכך, ניתן לשדרג, להחליף מכשירי שמיעה או לתקן אותם וכד', ללא צורך בהליך פולשני. בכל אופן, אם אתם פוחדים מניתוחים או מההתחייבות עצמה, אנו ממליצים לנסות כמה מכשירי שמיעה ולראות האם המתקדמים שבהם יוכלו לסייע לכם.

>>> קראו גם על אביזרי שמיעה שיעזרו לכם בשגרת היומיום.

אנו במכון שמיעה מיניפון מתמחים בהתאמת מכשירי שמיעה לכל אדם, בהתאם לגילו, לצרכים שלו וכמובן להיקף בעיית השמיעה עמה הוא מתמודד, על מנת להשיג נוחות מירבית בחיי היומיום. הצוות המקצועי שלנו ישמח לעמוד לשירותכם עם כלים מתקדמים להתאמת המכשיר, מעבדת תיקונים ואפילו שירות עד הבית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn