מיניפון מכשירי שמיעה

שיקום שמיעה

מהו שיקום שמיעה ואיך הוא מבוצע?

זיהוי לקויות שמיעה היום הוא תהליך מהיר יחסית, אבל ההגעה לרגע שבו מחליטים ללכת ולבצע בדיקות – יכולה לקחת אפילו שנים. כשזה קורה, הטכנולוגיה שאנחנו יכולים להציע משנה חיים – אנחנו יכולים לספק בקלות את הפתרון לבעיה, באמצעות התאמת מכשירי שמיעה ועזרים אחרים.

ולמרות זאת, התהליך לא נגמר ביום שבו הלקוח שלנו מקבל את מכשיר השמיעה הנכסף. לצד התאמת המכשיר הטוב ביותר עבורו, נדרש תהליך נוסף – הוא שיקום שמיעה. במסגרת התהליך הזה, הלקוח מתרגל למכשיר, בוחן אם הוא אכן המכשיר המתאים לו ומתרגל – יחד עם המומחים שלנו – איך להשתמש בו לאורך זמן.

מהם השלבים מאחורי שיקום שמיעה?

השלב הראשון בכל תהליך של שיקום שמיעה הוא אבחון מסודר של המצב. במסגרת האבחון הזה, נשלח הלקוח לבדיקת שמיעה שסוקרת את המצב הכללי, בוחנת האם יש ירידה משמעותית בשמיעה וכמה היא משמעותית, יבדוק איך משפיעה הירידה בשמיעה על חיי המטופל ויבצע הערכת מצב מקיפה.

על בסיס ההערכה הזו, יחד עם בדיקות רפואיות ודוחות מסודרים המשקפים את מצב השמיעה, נוכל להתאים מכשירי שמיעה ייעודיים לאותו הלקוח. במקרים רבים, יש עוד פרמטרים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון – גיל הלקוח והיכולת שלו להשתמש במכשיר מסוים ולתפעל אותו, תקציב למכשיר השמיעה ועוד.

את כל הפרמטרים האלו אנחנו מכניסים לתוך תוכנית שיקום שמיעה, שכוללת לפעמים גם המלצות מקלינאי תקשורת המלווים את התהליך.

לאחר התאמת מכשיר השמיעה, מתחיל בעצם התהליך האמיתי – תהליך ההסתגלות. שיקום השמיעה שנעשה בעזרת הצוות שלנו, יכול לסייע להסתגל למכשיר בצורה טובה יותר, ללמוד איך לתפעל אותו בדרך הכי נוחה ללקוח ולייעל את השימוש בו.

מי יכול לעבור שיקום שמיעה?

שיקום שמיעה הוא תהליך שעוברים אנשים בכל גיל. מצד אחד זה יכול להיות קשיש שזקוק לליווי כדי לוודא שהוא מצליח להפעיל את המכשיר ולכוון אותו לפי הצורך בצורה המיטבית.

במקרה אחר, אנחנו מלווים גם ילדים שזקוקים לשיקום שמיעה – במקרה זה אנחנו עובדים לא רק מול הילד אלא גם מול ההורים, כדי לוודא שכולם יכולים להירתם למשימה ולעזור בתהליך.

התהליך מותאם אישית לכל אחד מהלקוחות שלנו ובאמצעות אנשי הצוות המיומנים של מיניפון, שליוו כבר אלפי לקוחות, כל אחד יכול להתרגל ולהסתגל לשימוש במכשיר השמיעה בצורה הטובה ביותר – ולהבטיח איכות שמיעה מעולה, לפי מצבו.

אם גם אתם או בני משפחתכם זקוקים לליווי בהתאמת מכשיר השמיעה ובתהליך שיקום שמיעה מקיף, אנחנו הכתובת. צרו איתנו קשר ונתאם עבורכם פגישה ראשונה לאבחון ובדיקת המצב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn