מיניפון מכשירי שמיעה

לקות שמיעה, בעיות שמיעה – כל מה שרציתם לדעת

בעיות שמיעה הן שם כללי ורחב להרבה מאד סוגים של לקויות שונות, שיכולות להופיע בכל גיל. כשרובנו חושבים על ליקויי שמיעה אנחנו חושבים על אנשים שאובחנו בגיל צעיר ולפעמים כבר כילדים, או שבגיל זקנה אובחנה להם לקות שמיעה בעקבות ההידרדרות הטבעית או סיבות רפואיות ונסיבתיות אחרות. למעשה, יש סוגים רבים של לקויי שמיעה שלכל אחד מהם סיפור משלו.

בהגדרה הכללית ביותר לקות שמיעה היא כל מצב שבו אדם מתקשה לשמוע. הוא לא מצליח לשמוע צלילים מסוימים בדרגות ווליום שונות והקושי הזה פוגע באיכות החיים. אנחנו במיניפון מתאימים פתרונות לסוגים רבים של בעיות שמיעה ופוגשים באינספור סיפורים שונים. כל מקרה הוא לגמרי לגופו.

ישנם 4 סוגים עיקריים של לקות שמיעה

ליקוי שמיעה הולכתי

לקות שמיעה זו נובעת מבעיה בעצב השמע. זהו עצב שממוקם באוזן הפנימית וקולט את תנודות האוויר. ליקוי זה נובע מפגיעה ביכולת הולכת הקול באמצעות העצב, דרך האוזן. לרוב הגורמים העיקריים ללקות זו יכולים להיות קרע בעור התוף, נמק בעצמות השמע, עודף נוזלים באוזן התיכונה וסיבות נוספות. כדי לטפל בבעיות שמיעה אלו יש להתאים עזרי שמיעה, להתקין שתל אוזן תיכונה או שתל בהולכת העצם.

ליקוי שמיעה תחושתי – עצבי:

ליקוי שמיעתי זה הוא ליקוי קבוע. הוא נובע בדרך כלל ממחסור בתאי השערה. תאים אלו אחראיים על התחושה בשבלול האוזן. זהו ליקוי שעלול להחמיר עם הזמן והטיפול בו הוא בדרך כלל טיפול באמצעות עזרי שמיעה או שתל באוזן התחתונה.

ליקוי שמיעה מעורב:

זוהי לקות שמיעה שמשלבת בין ליקוי הולכתי וליקוי תחושתי עצבי. במקרה כזה יכולה להיות הידרדרות של מצב השמיעה באופן מהיר יחסית והטיפול בלקות זו נעשה על ידי שתל באוזן התחתונה, שתל בהולכת עצם והתאמת עזרי שמיעה כפי שאנחנו עושים במיניפון.

ליקוי שמיעה עצבי:

זוהי לקות שמיעה שנחשבת לחריפה ולמהותית ביותר ולרוב אין פתרונות יעילים שיוכלו לעזור לשפר את השמיעה. בעיות שמיעה אלו נובעות מבעיה פנימית במערכת השמיעה ולעיתים מלוות את אותו אדם לאורך כל חייו – ולכן הוא מוגדר חירש. לקות שמיעה זו מטופלת במקרים מסוימים על ידי שתל גזע המוח, אך טיפול זה נחשב נדיר בגלל סיבוכים אפשריים רבים.

איך מאבחנים לקות שמיעה?

בעיות שמיעה מאובחנות קודם כל על ידי בדיקות הנערכות במכונים רפואיים מקצועיים. הבדיקות האלו כוללות מספר פרמטרים שמגדירים את הקף הבעיה ובוחנים איזה סוג של ליקוי שמיעה קיים אצל אותו מטופל. בסיום הדוחות מתקבל דוח רפואי מפורט איתו ניתן לגשת למכוני שמיעה ולהתאים את הפתרונות הטובים ביותר עבור אותו מטופל, בהתאם למצבו.

אנחנו ב"מיניפון" מלווים מטופלים החווים בעיות שמיעה בגילאים שונים ומתאימים עבורם עזרי שמיעה שמשפרים באופן משמעותי את חייהם. אם גם אתם זקוקים להתאמת מכשיר שמיעה, עבורכם או עבור בן משפחתכם – צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

לפרטים נוספים צרו קשר או חייגו כעת 1-700-077-708

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn