מכשירי שמיעה זולים

ספטמבר 8, 2015
heart-health-1-1200x744.jpg

מכשירי שמיעה זולים כל המידע

מסקרים שנערכו לאחרונה עולה כי רבים מהאוכלוסייה זקוקים למכשירי שמיעה. מנגד, המצב הסוציואקונומי של חלקם אינו מאפשר להם לרכוש מכשיר שמיעה איכותי שישרת אותם היטב. רוב האנשים שאינם יכולים לעמוד בהוצאות גדולות כגון הוצאה של מכשיר שמיעה, העומד על סדר גודל של כ-3,000 ₪ למכשיר שמיעה ברמה בסיסית, וברמה בינונית ומעלה יכול לעבור את ה-15,000 ₪, שייכים לאוכלוסייה של בני ה-65 ומעלה.

עם זאת, קיים סבסוד למכשירי השמיעה מצד משרד הבריאות וקופות החולים. עד שנת 2011, ההשתתפות של משרד הבריאות בקניית מכשיר שמיעה עבור מבוגרים בני 65 ומעלה עמדה על סך 850 ₪ בלבד. בשנת 2011 משרד הבריאות חולל מהפכה, והודיע שמעתה הוא מוכן להשתתף בהוצאה של מבוגרים עבור קניית מכשיר שמיעה בסכום של 3,126 ₪ לכל אוזן, בכל שלוש שנים.

סכום זה מספיק לרכישת מכשיר שמיעה בסיסי ואף קצת מעבר. אך מה קורה במצב בו אנשים והמבוגרים בפרט זקוקים למכשיר שמיעה ברמה קצת יותר גבוהה מזו הבסיסית? כאן מתחילה הבעיה. לאנשים רבים, גם לאלו המקבלים את הסבסוד ממשרד הבריאות ומקופות החולים, אין מספיק כסף להוציא על קנייה של מכשיר שמיעה, וכך אין ביכולתם של אנשים הזקוקים לאחד לקנות אותו.

הפתרון המתבקש, אם כך, הוא לקנות מכשיר שמיעה בזול. ישנם מכשירי שמיעה מצוינים שעונים על הצרכים הנדרשים, וביחד עם זאת אינם מחייבים את הקונה להוציא סכום כסף גדול.

איך חוסכים כסף בקניית מכשיר שמיעה?

מאז שנת 2011 משרד הבריאות וקופות החולים מעניקות סבסוד בקנית מכשירי שמיעה בהתאם לגיל ולמצב הרפואי. בנוסף לסבסוד שמשרד החינוך מעניק, עליכם לוודא שאתם מודעים לזכאות שלכם לסבסוד גם מצד קופות החולים.

ישנם מרכזי שמיעה שחתמו על הסכמים עם קופות החולים, כך שבקניית מכשיר שמיעה דרכם ניתן לקבל הנחות משמעותיות מקופות החולים. לדוגמא, לקוחות קופת חולים כללית זכאים להנחה של כ-10 אחוז על רכישה של מכשיר שמיעה במרכזי השמיעה נ"ל, ולקוחות כללית בעל ביטוח משולם בנוסף זכאים להנחה של עד 24 אחוזים בנוסף לכספי הסבסוד של משרד החינוך. על הסכום הנותר הלקוחות זכאים לקבל החזר של כ-75 אחוז עד 1,075 ₪.

עוד דוגמא היא ללקוחות קופת חולים מכבי לקוחות מכבי בעלי ביטוח זהב בנוסף זכאים להנחה של עד 3,743 ₪ בנוסף לכספי ההחזר ממשרד הבריאות. כך בעזרת הנחות אלו האוכלוסייה הבוגרת יכולה לממן את הקנייה של מכשיר השמיעה.

מכשירי שמיעה זולים

הבעיה האמיתית היא בנוגע לגילאי 18 עד 65. עד גיל 18 ומעל גיל 65, המדינה, בדמות משרד הבריאות וקופות החולים, נותנת סבסוד גדול יחסית בקנייה של מכשירי שמיעה. כך יוצא שגילאי 18 עד 65 מקופחים ואינם מקבלים כמעט סבסוד מהמדינה, מלבד החזר בסך של עד 916 ₪ בלבד.

לכן, לרבים משתלם לרכוש מכשיר שמיעה בזול. ישנם שני סוגים של מכשירי שמיעה – מכשירי שמיעה דיגיטליים ומכשירי שמיעה אנלוגיים. מכשירי השמיעה הדיגיטליים הם מהדור החדש יותר, מתקדמים יותר טכנולוגית ובעלי פונקציות רבות יותר. בהתאם, המחיר שלהם גם יקר יותר. לעומת זאת מכשירי השמיעה האנלוגיים הם מהדור הישן, ואמנם בלי פונקציות מתקדמות למיניהם, אך ממלאים את תפקידם נאמנה, בפשטות וביעילות.

מכשירי השמיעה האנלוגיים מגבירים את הצלילים בקרבתם באופן אחיד כך שהמשתמש מקבל חוויה אמיתית לגבי הצלילים שבסביבתו. בנוסף קיימת אפשרות במכשירי השמיעה האנלוגיים להגברה טובה יותר, מד עוצמה, מיקרופונים באיכות גבוהה, ועוד. לכן, אם ברצונכם לרכוש מכשיר שמיעה בזול ושימלא את רצונכם כמו שצריך, מומלץ לרכוש מכשיר שמיעה אנלוגי – כך גם תשמעו כראוי וגם תחסכו כסף!

5/5 - (1 vote)

מי אנחנו

בנוסף אנו מציעים שירות אמין ואדיב. שירות אדיב הוא חשוב לפיתוח יחסי לקוח–חברה, ואנו בחברת מכשירי השמיעה "פיקפון" שמים על כך דגש.

אם לקוח רוצה מכשיר שמיעה בהתאמה אישית, הוא יוכל למצוא את מבוקשו אצלינו. הרופאים המומחים שלנו יודעים לבנות מכשירי שמיעה בהתאמה אישית, אם זה בגודל ובצורה או אם זה ברמה ובאיכות. את כל המכשירים והאופציות הכי מתקדמות ניתן למצוא אצלינו.

כל הזכויות שמורות 2021 – פיקפון. אין להעתיק תוכן ללא אישור מפורש מבעל האתר